Menu
Your Cart
400TL Üstü Siparişlerde 🎁🎁KARGO BİZDEN!🎁🎁

Boks Gömlekleri

Boks gömlekleri ameliyathanenin steril ortamını bozmamak için ameliyathaneye giren herkesin giyme zorunluluğu olan bir tıbbi giysidir. Ameliyat esnasında, cerrahi alana dışarıdan girebilecek her türlü bakterinin önlenmesi için kullanılan steril boks önlükleri çoğunlukla yeşil ya da mavi renklidir ve standart bedendir.

Boks önlüğü önden doğru giyilen ve ön kısmı tamamen kapalı, bedeni boyun ve omuz hizasından dize kadar kapatan bir kıyafettir. Özel kaplamaları ile vücudu sıvılar, bakteri ve virüs gibi zararlı sıvı ve organizmalara karşı korur. Bu özel kaplama geçirgen değildir ve yüksek oranda koruyuculuk sağlarlar. kaplama yüksek dereceli sterilizasyon sağlamak için kullanılan otoklava karşı dayanıklıdır. Günümüzden en çok tercih edilen boks gömleği çeşitleri terikoton boks gömlekleridir.

Ürünün göğüs ve kollarında kullanılan özel bariyerler sıvıların vücut ile temasını önler. Tek kullanımlık bir ürün tercih edilmeyecek ise en az 100 kere otaklav sterilizasyonuna karşı dayanıklılık gösteren terikoton boks önlüğü satın almak oldukça ekonomik ve doğru bir karar olacaktır.

Boks gömleği nasıl giyilir?

Boks gömleği giyerken steril edilmiş boks gömleği paketi ameliyathane personeli tarafından, steril malzeme açma tekniğine uygun şekilde açılır. Gömleğin giyilmesine yardımcı olan kişi yaka kısmından dikkatlice tuttuğu önlüğü yere ve kendisine değmeyecek şekilde aşağı doğru açar. Önlüğü giyecek olan kişi kolların iç kısmından eller geçirir ve yardımcı kişi omuz bölgesinin iç kısmından tutarak gömleği omuz ve kollara yerleştirir. Daha sonra da bağcıkları bağlayarak önlüğü sabitler. Bel bağlarının uç kısımlar steril bir kağıt ya da steril ve sonradan atılacak bir malzeme ile tutularak arka kısımda sabitlenir.

Boks Gömleği giyme işlemi tamamlandıktan sonra steril eldiven giyilir ve kişi ameliyathaneye girmeye hazırdır.

Mons medikal, tıbbı sektöre hizmet veren bir markadır ve sadece tıbbi giyim malzemeleri üretir. Boks gömleği, doktorların, hemşirelerin ve tüm ameliyathane ekibinin giymek zorunda olduğu bir giysidir. Ameliyathane steril bir ortamdır ve bu steril ortamın bozulmasındaki en e..
180,00TL
Vergiler Hariç:180,00TL
Mons medikal sadece tıbbi hazır giyim malzemeleri üreten bir markadır. Tıbbi giyim sektörünün en çok kullanılan malzemelerinden biri olan boks gömleği, doktorların, hemşirelerin ve tüm ameliyathane ekibinin giyme zorunluluğu olan bir giysidir. Steril bir or..
180,00TL
Vergiler Hariç:180,00TL
Antistatic Ameliyathane Boks Gömleği Antistatic Ameliyathane Boks Gömleği
2-3 Days
MODEL: Antistatic KUMAŞ : TERRYCOTTON %67 PES %33 COTTON BEDEN : Standart Ameliyathane ortamında steril olma şartı vardır ve ameliyathaneye giren herkesin boks gömleği giyme zorunluluğu vardır. Antistatic ameliyathane boks gömleği tamamı ile antistatic malzeme ile kaplıdır. An..
200,00TL
Vergiler Hariç:200,00TL
Hastane ortamında şık ve zarif görünmenin yolunu açan Kadın Doktor Hakim Orta Boy Yaka Vizit Önlüğü rahat kesimi ile de kadın doktorların en çok tercih ettiği modellerden biridir. Beyaz doktor önlüğü üç farklı cebe sahiptir. Cepler..
150,00TL
Vergiler Hariç:150,00TL
Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)